“Szükséged lenne egy jó önismereti tréningre! Olvasol önismereti könyveket? Biztosan hasznodra válna!”
Ismerősek a fentiek? Bizony, sokan hallottunk már ilyen, vagy ehhez hasonló mondatok, ismerősök, barátok, rokonok szájából. Azonban ha te is úgy gondolod, hogy a sikeres, elégedett élet kulcsa a kellő önismeret, akkor ez az önismereti tréning neked szól!
Gyermeki ártatlanság
Gyermekkorunkban, a saját belső iránytűnk alapján döntöttük el, hogy mi a jó és mi a rossz. Ez alapján mondtunk igent vagy nemet, és önmagunkkal szemben is elfogadóak voltunk. Gondoljunk csak egy csecsemőre, szereti és elfogadja saját magát, úgy ahogy van, nem befolyásolja semmilyen külső tényező. Természetesen, ahogy érik a személyiségünk, úgy változunk, ezáltal énképünk is változik. Az énképünk, röviden az önmagunk által alkotott, érzelmekkel átszőtt kép.
Énképünk alkotóelemei
Énképünk három összetevőből áll:
- A saját, önálló és cselekvésből fakadó tapasztalatainkból.
- Szűkebb környezetünk, szülők, család visszacsatolásai
- Más kortársakhoz kapcsolódó, összehasonlító eredmények
Az énképünk folyton változó, ezért ne egy merev keretrendszerként értelmezzük. Állandó változásban van, hiszen befolyásolja a visszacsatolás, amit barátainktól, családtól, vagy más társas kapcsolatoktól kapunk. Énképünk egyik fő jellemzője, hogy nehezen fogadja be a potenciális kritikát. Tehát csak olyan visszacsatolásokat fogadunk szívesen, melyek összhangban állnak az énképünkkel.
Kamaszpanasz
A kamaszkor, a gyökeres változások időszaka. Ilyenkor jellemző a szülőktől való leválás megkezdése, és sokkal inkább a barátok válnak” útjelző táblákká”. A kamasz, minden módon igyekszik eligazodni a szociális kapcsolatok labirintusában. Ilyenkor kialakul egy természetes igény a privát szféra kialakítására, ami sokszor falakba ütközik. Nem véletlenül hallunk, annyi ajtócsapkodást egy kamasz esetében. A kamaszkor a légvárak, plátói szerelmek időszaka, ilyenkor sokszor megtépázódik az önbizalom. A kamasz önképe nagyban függ a családi háttértől, ha nincs meg a támogató közeg, a sérülések akár életreszólóak is lehetnek.
Fiatal felnőttek
A fiatal felnőttek már rendelkeznek egy stabilabb énképpel, és képesek elhelyezni magukat a világban. Ilyenkor kikerülünk a nagyvilágba, elkezdünk dolgozni az első munkahelyünkön, és megtesszük az első apró lépéseket a felnőtt élet kapujában. Ilyenkor már nem dacolunk ( olyan sokat ) a szüleinkkel, a tanárainkkal vagy a nagyvilággal. Kialakul bennünk egy belső igény önmagunk mélyebb megismerésére.
Tanulom magamat
A húszas éveink közepén fókuszba kerül önmagunk fejlesztése, rejtett tartalékaink mélyebb kiaknázása. Ilyenkor előkerülnek a polcról az önismereti könyvek, felmerülnek a kérdések, hogy miért is viselkedtünk úgy ahogy? A kérdésekre való válasz, csak úgy magától nem mindig érkezik meg, ezért érdemes részt venni önismereti tréningeken, vagy szakértő segítségét kérni. Önmagunkat fejleszteni komoly belső munkát igényel, de megéri a befektetés.
Indulj el az úton
A pandémiás helyzet nem kedvezett a személyes tréningeknek, ezért a legtöbben az online tréning és fejlesztő gyakorlatok felé fordították a figyelmüket. Az önismeret olyasvalami, ami állandó munkát igényel, sosem lesz vele igazán kész. Sokak életét beárnyékolják a múlt sérelmei, ennek a feldolgozása sok időt és energiát vesz igénybe, de az életünk teljes megéléséhez szükséges az önismeret.
Miről szól az Önismereti tréning?
Az önismereti tréning belső utazásra hív téged. Mivel a tanfolyam teljesen online, bármikor elkezdhető, és saját tempóban végezhető. A képzés elméleti és gyakorlati részekkel is rendelkezik, így valóban használható tudást sajátíthatsz el.
A képzés után világossá válhat számodra: önmagad megismerése a legfontosabb és legcsodálatosabb utazás az életben.
Kiknek ajánljuk az Önismereti tréninget?
- Azoknak, akik szeretnének még több időt és energiát fektetni önmagukba.
- Azoknak, akik nyitottak önmaguk megismerésére bármilyen okból.
- Azoknak, akik a munkájuk vagy magánéletük miatt nehéz helyzetek sorával találkoznak.
Hogyan épül fel az Önfejlesztő tanfolyam?
1. Modul – Bevezetés
2. Modul – Mire jó az önfejlesztés?
3. Modul – Ki van a tükörben?
- Ismerd meg magad
- Az önismerethez vezető első lépések
- Személyiségtipológiák – te melyik csoportba tartozol?
- Próbáld ki az egyik legnépszerűbb önismereti eszközt!
4. Modul – Minden, ami visszahúz
- Miért olyan nehéz a változás?
- Félelmek és kifogások
- Az élet a komfortzónán túl kezdődik
- Nyusziból oroszlán – kilépés a vadonba
- Hogyan kezeld a kritikát?
5. Modul – Önbizalom
- A múlt sebeitől a vágyott önbizalomig
- Énkép feladat
- Erősítsd a „szeretem magam izmodat”!
- Magabiztosságot növelő gyakorlatok
6 .Modul – Motiváció
- Találd meg a nagy MIÉRT-ed!
- A belső motivációd feltérképezése
- Hogyan tartsd fenn a motivációdat?
7. Modul – Találd meg a célod!
- Hogyan tűzz ki jó célokat?
- Így készülj fel a nehézségekre
- Checklist, hogy el is érd a célod!
- Így alakíts ki új szokásokat!